
Specifications
| Screen Size | 6.8" |
| Screen Type | IPS LCD, 90Hz, 850 nits (peak) |
| Resolution | 1080 x 2412 pixels, 20:9 ratio (~389 ppi density) |
| Processor | Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm) |
| RAM | 6 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 108 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 5330 mAh |
| Operating System | Android 13, upgradable to Android 14, MagicOS 8 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Weight | 199g |
| Dimensions | 166.7 x 76.5 x 8.2 mm (6.56 x 3.01 x 0.32 in) |
| Colors | Flowing Silver, Emerald Green, Midnight Black |
Honor
Honor X7b
Released December 2023
6GB RAM128GB108MP5330mAh4GSingle SIM
Best Price
599,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
6
619 MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop599,000MMK
