
Specifications
| Screen Size | 6.77" |
| Screen Type | TFT LCD, 120Hz, 850 nits (HBM) |
| Resolution | 720 x 1610 pixels, 20:9 ratio (~261 ppi density) |
| Processor | Qualcomm SM6375 Snapdragon 6s Gen 3 (6 nm) |
| RAM | 6 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
| Operating System | Android 15, Magic OS 9 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 5G |
| NFC | Yes |
| Weight | 206g |
| Dimensions | 166.9 x 76.8 x 8.2 mm (6.57 x 3.02 x 0.32 in) |
| Colors | Velvet Black, Desert Gold |
Honor
Honor X7D
Released September 2025
6GB RAM128GB50MP6500mAh5GSingle SIM
Best Price
899,900 MMK
from 1 shops
Where to Buy
A
Anycall MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop899,900MMK
