
Specifications
| Screen Size | 6.7" |
| Screen Type | AMOLED, 90Hz, 1200 nits (HBM), 2000 nits (peak) |
| Resolution | 1080 x 2412 pixels, 20:9 ratio (~394 ppi density) |
| Processor | Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm) |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 108 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 4500 mAh |
| Operating System | Android 13, MagicOS 7.2 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | No |
| Weight | 166g |
| Dimensions | 161.1 x 74.6 x 6.8 mm (6.34 x 2.94 x 0.27 in) |
| Colors | Glamorous Green, Titanium Silver, Midnight Black, Blue |
Honor
Honor X8b
Released December 2023
8GB RAM128GB108MP4500mAh4GSingle SIM
Best Price
719,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
6
619 MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop719,000MMK
