
Specifications
| Screen Size | 6.78" |
| Screen Type | AMOLED, 1B colors, 120Hz, 1200 nits (peak) |
| Resolution | 1220 x 2652 pixels, 19.5:9 ratio (~431 ppi density) |
| Processor | Qualcomm SM6450 Snapdragon 6 Gen 1 (4 nm) |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB |
| Main Camera | 108 MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery | 5800 mAh |
| Operating System | Android 13, Magic OS 7.2 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 5G |
| NFC | Yes |
| Weight | 185g |
| Dimensions | 163.6 x 75.5 x 8 mm (6.44 x 2.97 x 0.31 in) |
| Colors | Sunrise Orange, Midnight Black, Emerald Green |
Honor
Honor X9b
Released October 2023
8GB RAM256GB108MP5800mAh5GSingle SIM
Best Price
979,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
6
619 MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop979,000MMK
