
Specifications
| Screen Size | 6.67" |
| Screen Type | AMOLED, 1B colors, 120Hz, 900 nits (peak) |
| Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density) |
| Processor | Mediatek Helio G99 (6 nm) |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB |
| Main Camera | 108 MP |
| Front Camera | 32 MP |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Android 13, XOS 13 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Weight | 203g |
| Dimensions | 162.7 x 76 x 8.2 mm (6.41 x 2.99 x 0.32 in) |
| Colors | Magic Black, Variable Gold |
Infinix
Infinix Note 30 Pro
Released May 2023
8GB RAM256GB108MP5000mAh4GSingle SIM
Best Price
579,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
6
619 MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop579,000MMK
