
Specifications
| Screen Size | 6.78" |
| Screen Type | AMOLED, 1B colors, 144Hz, 2160Hz PWM, 1300 nits (peak) |
| Resolution | 1080 x 2436 pixels (~393 ppi density) |
| Processor | Mediatek Helio G100 Ultimate (6 nm) |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 32 MP |
| Battery | 5200 mAh |
| Operating System | Android 15, up to 2 major Android upgrades, XOS 15 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Weight | 198g |
| Dimensions | 163.3 x 74.4 x 7.3 mm (6.43 x 2.93 x 0.29 in) |
| Colors | Titanium Grey, Enchanted Purple, Racing Edition, Shadow Black |
Infinix
Infinix Note 50 Pro
Released March 2025
8GB RAM256GB50MP5200mAh4GSingle SIM
Best Price
1,160,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
I
ICT.com.mmShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop1,160,000MMK
