
Specifications
| Screen Size | 6.78" |
| Screen Type | AMOLED, 144Hz, 2304Hz PWM, 700 nits (typ), 1600 nits (HBM), 4500 nits (peak) |
| Resolution | 1208 x 2644 pixels, 19.5:9 ratio (~429 ppi density) |
| Processor | Octa-core (1x2.7 GHz Cortex-A720 & 3x2.4 GHz Cortex-A720 & 4x1.8 GHz Cortex-A520) |
| RAM | 12 GB |
| Storage | 256 GB |
| Battery | 6000 mAh |
| Operating System | Android 16, up to 3 major Android upgrades, XOS 16 |
| Network | 5G |
| NFC | Yes |
| Weight | 201.7g |
| Dimensions | 162.4 x 77.2 x 7.4 mm (6.39 x 3.04 x 0.29 in) |
Infinix
Infinix Note 60 Pro 12 GB/256 GB Brown
12GB RAM256GB6000mAh5G
Best Price
1,700,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
I
ICT.com.mmShop WarrantyLast updated 5/13/2026
Best Price
View at Shop1,700,000MMK
