
Specifications
| Screen Size | 6.78" |
| Screen Type | IPS LCD, 120Hz, 580 nits (peak) |
| Resolution | 1080 x 2460 pixels (~396 ppi density) |
| Processor | Mediatek Helio G99 (6 nm) |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 64 MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Android 13 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Weight | 219g |
| Dimensions | 168.6 x 76.6 x 8.6 mm (6.64 x 3.02 x 0.34 in) |
| Colors | Obsidian Black, Interstellar Blue, Sunset Gold |
Infinix
Infinix Note30
Released May 2023
8GB RAM128GB64MP5000mAh4GSingle SIM
Best Price
479,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
6
619 MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop479,000MMK
