
Specifications
| Screen Size | 6.67" |
| Screen Type | IPS LCD, 120Hz, 700 nits (HBM) |
| Resolution | 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~263 ppi density) |
| Processor | Unisoc T7250 (12 nm) |
| RAM | 3 GB |
| Storage | 64 GB |
| Main Camera | 8 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Android 15/15 (Go edition), XOS 15.1 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Weight | 187g |
| Dimensions | 165.6 x 77 x 8.3 mm (6.52 x 3.03 x 0.33 in) |
| Colors | Sleek Black Titanium Silver, Iris Blue, Twilight Gold |
Infinix
Infinix Smart 10
Released June 2025
3GB RAM64GB8MP5000mAh4GSingle SIM
Best Price
440,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
I
ICT.com.mmShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop440,000MMK
