
Specifications
| Screen Size | 6.78" |
| Screen Type | IPS LCD, 120Hz, 700 nits (HBM) |
| Resolution | 720 x 1576 pixels, 19.5:9 ratio (~256 ppi density) |
| Processor | Unisoc T7250 (12 nm) |
| RAM | 4 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 5200 mAh |
| Operating System | Android 15 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | No |
| Dimensions | 167.6 x 78.6 x 7.5 mm (6.60 x 3.09 x 0.30 in) |
| Colors | Bass Black, Echo Silver, Vibe Purple, Melody Pink |
Itel
itel City 200
Released February 2026
4GB RAM128GB50MP5200mAh4GSingle SIM
Best Price
579,900 MMK
from 1 shops
Where to Buy
A
Anycall MobileShop WarrantyLast updated 5/25/2026
Best Price
View at Shop579,900MMK
