
Specifications
| Screen Size | 6.6" |
| Screen Type | IPS LCD, 90Hz, 480 nits (peak) |
| Resolution | 720 x 1612 pixels, 20:9 ratio (~267 ppi density) |
| Processor | Mediatek Helio G91 Ultra |
| RAM | 4 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 108 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Android 13 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Weight | 192g |
| Dimensions | 163.5 x 75.5 x 8.3 mm (6.44 x 2.97 x 0.33 in) |
| Colors | Dawn White, Coastline Blue, Starry Black |
Itel
Itel S24
Released April 2024
4GB RAM128GB108MP5000mAh4GSingle SIM
Best Price
499,900 MMK
from 1 shops
Where to Buy
A
Anycall MobileShop WarrantyLast updated 3/27/2026
Best Price
View at Shop499,900MMK
