
Specifications
| Screen Size | 6.8" |
| Screen Type | AMOLED, 1B colors, 144Hz, PWM, HDR, 4500 nits (peak) |
| Resolution | 1080 x 2436 pixels (~392 ppi density) |
| Processor | Unisoc T7300 (6 nm) |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 32 MP |
| Battery | 6000 mAh |
| Operating System | Android 15, itel OS 15 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Weight | 168g |
| Dimensions | 6.8 mm thickness |
| Colors | Silver, Blue, Gold, Silver, Gold |
Itel
itel Super 26 Ultra
Released September 2025
8GB RAM128GB50MP6000mAh4GSingle SIM
Best Price
999,900 MMK
from 1 shops
Where to Buy
A
Anycall MobileShop WarrantyLast updated 5/25/2026
Best Price
View at Shop999,900MMK
