
Specifications
| Screen Size | 6.79" |
| Screen Type | TFT LCD, 120Hz, 400 nits (HBM) |
| Resolution | 720 x 1640 pixels (~264 ppi density) |
| Processor | Mediatek Helio G81 (12 nm) |
| RAM | 4 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Android 15 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Weight | 212g |
| Dimensions | 170.8 x 77.5 x 8.5 mm (6.72 x 3.05 x 0.33 in) |
| Colors | Titan Black, Deep Sea Blue, Snow White |
Meizu
Meizu Mblu 22 Pro
Released May 2025
4GB RAM128GB50MP5000mAh4GSingle SIM
Best Price
339,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
A
Anycall MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop339,000MMK
