
Specifications
| Screen Size | 6.78" |
| Screen Type | IPS LCD, 120Hz, 550 nits |
| Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~388 ppi density) |
| Processor | Mediatek Helio G99 (6 nm) |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB |
| Main Camera | 64 MP |
| Front Camera | 13 MP |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Flyme OS |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Dimensions | - |
| Colors | Bay Blue, Sandstone, Marble |
Meizu
Meizu Note 21 Pro
Released October 2024
8GB RAM256GB64MP5000mAh4GSingle SIM
Best Price
699,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
A
Anycall MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop699,000MMK
