
Specifications
| Screen Size | 6.72" |
| Screen Type | IPS LCD, 120Hz, 550 nits (typ), 680 nits (peak) |
| Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~391 ppi density) |
| Processor | Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (6 nm) |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 108 MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Android 13, OxygenOS 13.1 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 5G |
| NFC | Yes |
| Weight | 195g |
| Dimensions | 165.5 x 76 x 8.3 mm (6.52 x 2.99 x 0.33 in) |
| Colors | Pastel Lime, Chromatic Gray |
OnePlus
OnePlus Nord CE3 Lite Pastel Lime
Released April 2023
8GB RAM128GB108MP5000mAh5GSingle SIM
Best Price
999,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
I
ICT.com.mmShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop999,000MMK
