
Specifications
| Screen Size | 6.67" |
| Screen Type | IPS LCD, 120Hz, 1000 nits (HBM) |
| Resolution | 720 x 1604 pixels, 20:9 ratio (~264 ppi density) |
| Processor | Mediatek Dimensity 6300 (6 nm) |
| RAM | 4 GB |
| Storage | 64 GB |
| Main Camera | 32 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6000 mAh |
| Operating System | Android 15, ColorOS 15 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 5G |
| NFC | No |
| Weight | 193g |
| Dimensions | 165.7 x 76.2 x 8 mm (6.52 x 3.00 x 0.31 in) |
| Colors | Tranquil Lake Green, Laser White |
OPPO
OPPO A5x
Released May 2025
4GB RAM64GB32MP6000mAh5GSingle SIM
Best Price
529,900 MMK
from 1 shops
Where to Buy
A
Anycall MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop529,900MMK
