
Specifications
| Screen Size | 6.67" |
| Screen Type | AMOLED, 1B colors, 120Hz, HDR10+, 800 nits (HBM) |
| Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density) |
| Processor | Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm) |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 64 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery | 4700 mAh |
| Operating System | Android 12, upgradable to Android 14, HyperOS 2 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 5G |
| NFC | Yes |
| Weight | 210g |
| Dimensions | 162.5 x 76.7 x 8.5 mm (6.40 x 3.02 x 0.33 in) |
| Colors | Stealth Black, Knight Silver, Cyber Yellow |
Poco
Poco F4 GT
Released April 2022
8GB RAM128GB64MP4700mAh5GSingle SIM
Best Price
969,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
6
619 MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop969,000MMK
