
Specifications
| Screen Size | 6.7" |
| Screen Type | Super AMOLED, 120Hz |
| Resolution | 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~385 ppi density) |
| Processor | Exynos 1380 (5 nm) - GlobalExynos 1280 (5 nm) - LATAM |
| RAM | 4 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 13 MP |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Android 15, up to 6 major Android upgrades, One UI 7 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 5G |
| NFC | Yes |
| Weight | 200g |
| Dimensions | 164 x 77.5 x 7.7 mm (6.46 x 3.05 x 0.30 in) |
| Colors | Black, White, Mint, Peach Pink |
Samsung
Samsung Galaxy A26
Released March 2025
4GB RAM128GB50MP5000mAh5GSingle SIM
Best Price
1,244,000 MMK
from 2 shops
Where to Buy
M
Mobile KingShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop1,244,000MMK
I
ICT.com.mmShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop1,244,000MMK
