
Specifications
| Screen Size | 6.7" |
| Screen Type | Dynamic LTPO AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 2600 nits (peak) |
| Resolution | 1440 x 3120 pixels, 19.5:9 ratio (~516 ppi density) |
| Processor | Octa-core (2x4.74 GHz Oryon V3 Phoenix L + 6x3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M) - US/CN |
| RAM | 12 GB |
| Storage | 512 GB |
| Battery | 4900 mAh |
| Operating System | 2600 (2 nm) - ROW |
| Network | 5G |
| NFC | Yes |
| Weight | 190g |
| Dimensions | 158.4 x 75.8 x 7.3 mm (6.24 x 2.98 x 0.29 in) |
Samsung
Samsung Galaxy S26 Plus 12 GB/512 GB
12GB RAM512GB4900mAh5G
Best Price
5,506,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
I
ICT.com.mmShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop5,506,000MMK
