
Specifications
| Screen Size | 6.9" |
| Screen Type | Dynamic LTPO AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 2600 nits (peak) |
| Resolution | 1440 x 3120 pixels, 19.5:9 ratio (~500 ppi density) |
| Processor | Octa-core (2x4.74 GHz Oryon V3 Phoenix L + 6x3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M) |
| RAM | 12 GB |
| Storage | 512 GB |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Android 16, up to 7 major Android upgrades, One UI 8.5 |
| Network | 5G |
| NFC | Yes |
| Weight | 214g |
| Dimensions | 163.6 x 78.1 x 7.9 mm (6.44 x 3.07 x 0.31 in) |
Samsung
Samsung Galaxy S26 Ultra 12 GB/512 GB
12GB RAM512GB5000mAh5G
Best Price
4,756,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
I
ICT.com.mmShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop4,756,000MMK
