
Specifications
| Screen Size | 6.55" |
| Screen Type | AMOLED, 68B colors, 120Hz, 2560Hz PWM, Dolby Vision, HDR10+, HDR Vivid, 3200 nits (peak) |
| Resolution | 1236 x 2750 pixels, 20:9 ratio (~460 ppi density) |
| Processor | Qualcomm SM8735 Snapdragon 8s Gen 4 (4 nm) |
| RAM | 12 GB |
| Storage | 256 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 6000 mAh |
| Operating System | Android 15, HyperOS 2 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 5G |
| NFC | Yes |
| Weight | 181g |
| Dimensions | 157.1 x 73.2 x 7.5 or 7.7 g |
| Colors | Gray, Rose Gold, Violet, White, Brown |
Xiaomi
Xiaomi Civi 5 Pro 5G
Released May 2025
12GB RAM256GB50MP6000mAh5GSingle SIM
Best Price
1,799,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
A
Anycall MobileShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop1,799,000MMK
