
Specifications
| Screen Size | 6.67" |
| Screen Type | OLED, 68B colors, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 1800 nits (HBM), 3200 nits (peak) |
| Resolution | 1440 x 3200 pixels, 20:9 ratio (~526 ppi density) |
| Processor | Qualcomm SM8750-AB Snapdragon 8 Elite (3 nm) |
| RAM | 12 GB |
| Storage | 256 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery | 6000 mAh |
| Operating System | Android 15, HyperOS 2 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 5G |
| NFC | Yes |
| Weight | 212g |
| Dimensions | 160.3 x 75 x 8.4 mm (6.31 x 2.95 x 0.33 in) |
| Colors | Black, White, Mint, Lamborgini Green, Lamborgini Black |
Xiaomi
Xiaomi Redmi K80 Pro 5G
Released November 2024
12GB RAM256GB50MP6000mAh5GSingle SIM
Best Price
1,575,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
I
ICT.com.mmShop WarrantyLast updated 3/31/2026
Best Price
View at Shop1,575,000MMK
