
Specifications
| Screen Size | 6.7" |
| Screen Type | IPS LCD, 120Hz |
| Resolution | 720 x 1612 pixels, 20:9 ratio (~264 ppi density) |
| Processor | Unisoc T606 (12 nm) |
| RAM | 4 GB |
| Storage | 256 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Android 14 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Weight | 206g |
| Dimensions | 165.8 x 77.1 x 8.2 mm (6.53 x 3.04 x 0.32 in) |
| Colors | Stone gray, Rose pink, Citrus orange, Jade green |
Nubia
ZTE Blade V70 Design
Released November 2024
4GB RAM256GB50MP5000mAh4GSingle SIM
Best Price
559,900 MMK
from 1 shops
Where to Buy
A
Anycall MobileShop WarrantyLast updated 5/25/2026
Best Price
View at Shop559,900MMK
