
Specifications
| Screen Size | 6.9" |
| Screen Type | IPS LCD, 120Hz |
| Resolution | 720 x 1640 pixels (~260 ppi density) |
| Processor | Unisoc T7200 (12 nm) |
| RAM | 4 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 6000 mAh |
| Operating System | Android 15 |
| SIM | Single SIM |
| Network | 4G |
| NFC | Yes |
| Dimensions | 171.8 x 78.4 x 8.3 mm (6.76 x 3.09 x 0.33 in) |
| Colors | Purple, Green, Pink |
Nubia
ZTE Blade V70 Max
Released February 2025
4GB RAM128GB50MP6000mAh4GSingle SIM
Best Price
519,900 MMK
from 1 shops
Where to Buy
A
Anycall MobileShop WarrantyLast updated 5/25/2026
Best Price
View at Shop519,900MMK
