
Specifications
| Screen Size | 6.7" |
| Screen Type | PLS LCD |
| Resolution | 720 x 1600 pixels (~262 ppi density) |
| Processor | Mediatek Helio G85 (12 nm) |
| RAM | 4 GB |
| Storage | 128 GB |
| Main Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 5000 mAh |
| Operating System | Android 14, up to 2 major Android upgrades |
| NFC | No |
| Weight | 189g |
| Dimensions | 167.3 x 77.3 x 8 mm (6.59 x 3.04 x 0.31 in) |
Samsung
Samsung Galaxy A06 Green 4 GB/128 GB
4GB RAM128GB50MP5000mAh
Best Price
609,000 MMK
from 1 shops
Where to Buy
I
ICT.com.mmShop WarrantyLast updated 5/13/2026
Best Price
View at Shop609,000MMK
